Agencja brandingowa artentiko, zaprezentowała na swojej stronie swój nowy projekt. Jest nim pełna identyfikacja wizualna dla studia architektonicznego o nazwie ‚ideo architekci’. Zakres prac artentiko, to identyfikacja wizualna, logo, druk i produkcja, strona www. 

Stworzono logo, które w elastyczny sposób, można wykorzystać we wszelkich płaszczyznach identyfikacji. To na nim, w łatwy sposób,  budowany był projekt strony www, czy wielkich banerów. Jest to zasługa idei nowego logo, regulowanej wielkości/kształcie opartej o stworzoną siatkę ‚Cross Grid’. Jak piszą autorzy, „logo staje się żyjącą formą wypełniając przestrzeń i dostosowując się do przestrzeni danego nośnika identyfikacji.”

Tutaj trochę więcej informacji o systemie ‚Cross Gris’.

System ‘Cross Grid’ umożliwia także tworzenie pól tekstowych zawartych w strukturze logo na danym medium. Pola takie mogą być używane do różnych celów na materiałach identyfikacji wizualnej i wszelkich materiałach promocyjnych.

Agencja chwali się projektem wizytówek, jest to według nich najbardziej charakterystyczny element typografii. Został on wykonany z 3 milimetrowego transparentnego tworzywa, który tworzy ciekawy efekt odbicia światła, w zależności od kąta patrzenia na krawędź wizytówki. Artentiko przygotowało komplet niezbędnych materiałów firmowych, wśród nich znalazły się takie gadżety jak taśma, spray do znakowania oraz żółte markery.

Przygotowanie strony www, również należało do obowiązków agencji. Stworzyli oni prostą, mocno minimalistyczną wizytówkę. Cały obszar strony, pokryty jest „Cross Gridem”, tworząc efekt patternu. Header tworzy jedna z wersji logo. W contencie natomiast, znajdują się zdjęcia oraz box z kontaktem. Stronę będzie można oglądać, już niedługo, pod adresem ideoarchitekci.pl.

Warto wspomnieć, że projekt został wyróżniony w serwisie behance.net.