Grupa Topex zmienia wizerunek swoich marek. Nowe logo otrzymały marki Topex oraz Neo Tools. 

Topex to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek narzędziowych w Polsce. Wraz z podwyższeniem jakości swoich produktów, należało zmienić logo flagowych marek, które to były już przestarzałe i niekoniecznie pasowały do obecnej filozofii firmy.

Poprawa standardu i jakości produktów pociąga za sobą konieczność zmian w wyglądzie wizualnym marki. Nowa identyfikacja ma za zadanie podkreślić jakość produktów, odróżnić ją od konkurentów i przybliżyć do klienta – tłumaczy wprowadzane zmiany Daniel Szafulera, dyrektor marketingu Grupy Topex.

Nowe pozycjonowanie marki „TOPEX. Niezbędny tak jak Ty” i towarzyszący mu żółto-czerwony design zostały stworzone przez agencję Dragon Rouge w trakcie kilkumiesięcznej pracy. Proces został poprzedzony badaniami, które pomogły zdefiniować nową rolę marki.

Kluczowym elementem nowego logo jest sygnet przedstawiający tarczę z literą T w środku. Ta ikona ma podkreślać nową jakość, niezawodność oraz pewność siebie jej użytkowników. Zmianie uległa również kolorystyka. Tym razem postanowiono wykorzystać odcień koloru żółtego, który jest czysty i energetyczny. Czerwone elementy mają dodać marce witalności i uczynić ją bardziej unikalną, zaś srebrny kolor symbolizuje jakość. Zastosowano również charakterystyczne tła, w logo występują chromowane elementy, które mają nadać markom jakości a także odrobiny luksusu.

Podsumowując, nowe logo marek wyglądajądobrze, postanowiono je nieco unowocześnić poprzez zastosowanie „fajerwerków”. Zastanawia mnie natomiast konieczność rebrandingu firmy. Uważam, poprzedni logotyp firmy Topex wciąż nie należy do najgorszych. W nowym gradienty i chromowane elementy wcale nie dodają jakości marce. Jestem wręcz skłonny twierdzić, że poprzedni monochromatyczny logotyp wyglądał bardziej stabilnie i profesjonalnie. Patrząc na identyfikacje liderów tego rynku (Bosch, Hilti), trudno zauważyć tego typu zabiegi. Surowy wygląd znaków idealnie wpasowuje się w tą branże.

[polldaddy poll=6554871]