Microsoft kilka tygodni temu zaprezentował nowe logo swojego flagowego produktu- Windows 8. Teraz przyszła kolej, na następne zmiany w identyfikacji. Gigant z Redmond, najprawdopodobniej zmienił logo. Choć nikt oficjalnie tego nie ogłosił, to na ostatniej konferencji poświęconej premierze tabletu ‚Surface”, można było zauważyć zmiany w logotypie firmy. 

Zmiana jest dosyć prawdopodobna. Gdy ostatnim razem wyciekło nowe logo Windows, wiele osób uważało, że jest to fake. Czas zweryfikował tą informację. Również tak może być i tym razem. Jeśli informacja o nowym logo okaże się plotką, to wtedy można by oskarżyć firmę o brak spójności identyfikacji, a nie wydaje mi się, aby tak wielka firma mogła sobie na takie coś pozwolić.

Microsoft zdecydował się postawić na minimalistyczny styl. W logotypie wykorzystano font o nazwie „Segoe”. Firma wykorzystuje go również do internetowych i drukowanych materiałów marketingowych, w tym jako logo dla wielu produktów. Dodatkowo, rodzina UI Segoe jest wykorzystywana przez wiele aplikacji Microsoftu (Microsoft Office 2007 i Windows Live Messenger 2009).  Font został stworzony przez Monotype Imaging.

Kolejną zmianą, już oficjalną, jest nowe logo pakietu Office oraz Visual Studio. Było to konieczne, ze względów spójności z identyfikacją systemu Windows 8. Kolorystyka w obu przypadkach jest monochromatyczna, pozbyto się wszelakich gradientów oraz uwypukleń. W przypadku pakietu office jest to kolor pomarańczowy, zaś Visual Studio-purpurowy. Uważam, że prezentują się świetnie, idealnie współgrają ze stylem Metro. Font zastosowany w logo, to również Segoe.