Na dniach obywatele Liechtenstein’u wybiorą nowe logo dla swojego Księstwa. Wybór logo ma charakter konkursu – z pierwszego etapu finalistów wybrało profesjonalne jury, zaś z finałowej piątki zwycięzcę wybiorą sami obywatele.

Jednymi z wymagań konkursu było zaprezentowanie narodowych barw Liechtenstein’u, czyli niebieskiego, czerwonego oraz złotego, ale także uwzględnienie fundamentalnych zasad i wartości: niezależności, bezpieczeństwa, człowieczeństwa, samostanowienia. Do konkursu przystąpiły studia designerskie oraz agencje reklamowe nie tylko z Liechtenstein’u, ale także z innych krajów europejskich.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 2 kwietnia, oczywiście nie zapomnimy informować Was na bieżąco. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną o równowartości 25.000 €. Za drugie i trzecie miejsce przewidziana jest odpowiednio równowartość 4.000 € i 2.000 €. Co ciekawe, do głosowania oprócz obywatelstwa wystarczy mieć 14, a nie 18 lat.

Muszę przyznać, że poziom jest wysoki i ciekaw jestem bardzo który projekt wygra, ja obstawiam 3 lub 4, a Wy? Które logo się Wam najbardziej podoba?