Moya Planeta (orygin. Моя планета) to rosyjska telewizja dokumentalna o tematyce przyrodniczej i turystycznej – a la Discovery Channel, uruchomiona w 2009 roku przez TV VGTRK. Kilka dni temu odświeżono identyfikację wizualną stacji.

Celem rebrandingu jest „ożywienie” wizerunku stacji. Nie zmieniono jednak logo, postanowiono je jedynie odświeżyć. Samo logo przedstawia sylwetkę podróżnika spoglądającego w dal, zamkniętą w okręgu. Jak słusznie zauważyli właściciele telewizji poprzednie logo było za bardzo sztuczne dla programu przyrodniczego, użyty kolor niebieski był zbyt statyczny (mi skojarzyło się od razu z logo gry Counter Strike).

 

Poprzednie logo:

 

Do odświeżenia wizerunku użyto różnych organicznych tekstur. Sądzę, że jest to w tym przypadku świetne posunięcie. Prosty pomysł, teoretycznie niewielka zmiana, a w praktyce całkowicie zmieniła charakter całej stacji. Wśród tekstur znalazły się skóra słonia, liść, piasek, lód itp. W zależności od wybranej tekstury wypełnienie logo zmienia się, przedstawia różne krajobrazy, np. w przypadku skóry słonia jest to sawanna, a w przypadku piasku tropikalny brzeg.