Ten miesiąc obfituje w zmiany w identyfikacji wizualnej teatrów w Polsce. Nowe logo zaprezentował wrocławski teatr muzyczny „Capitol” oraz teatr dramatyczny w Białymstoku. Postaram się pokrótce przedstawić jak zmieniło się logo tych działalności. 

Zacznijmy od teatru muzycznego „Capitol”. Kilka dni temu zarząd rozstrzygnął konkurs na nowe logo. Autorką zwycięskiego znaku jest wrocławska projektantka Susana Wesołek. Nowy znak składa się z sześciu pionowych linii koloru czerwonego. Pomiędzy nimi występuje nazwa CAPITOL. Wykorzystany krój pisma ma nawiązywać do przedwojennego napisu z elewacji teatru. Jedną z ważniejszych wytycznych w konkursie było nawiązanie do architektury budynku. Nowe logo ma się w niego wtapiać tworząc swoistą całość. Udało się to w stu procentach. Jak można zobaczyć na poniższej wizualizacji, na elewacji widnieć będzie okno z sześcioma podświetlanymi lizenami. Wygląd fasady i nowy logotyp teatru będą więc wzajemnie się dopełniać i budować skojarzenia znaku z miejscem na mapie miasta.

Warto docenić nowe logo teatru muzycznego we Wrocławiu. Uważam że, autorka wykonała swoje zadanie w pełni. Znak świetnie współgra z klimatem, wpasowuje się w jego architekturę, odwołuje się do historii tego miejsca. Co więcej nie razi w oczy, a wielu może się podobać. Dla mnie zmiana na duży plus.

Źródło: link

Przejdźmy zatem do logo teatru dramatycznego w Białymstoku. W tym przypadku nie jest już tak dobrze. Sygnet składa się z dwóch linii, gdzie jedna z nich się zaokrągla. Litera T, zamienia się w literę D, to nowy pomysł na logo teatru dramatycznego. Jest źle. Pomijając już kwestię wizji autora, uważam że, jest to logo niedopracowane technicznie. Linia jest za cienka, przez co pojawia się zbyt dużo światła w sygnecie. Brakuje tu dopełnienia choćby poprzez zastosowanie pogrubień. Jestem zdania, że zarząd teatru zaprezentował w tej chwili szkic, niedopracowany projekt. Nie udało mi się znaleźć zbyt wielu informacji nt. nowego logo teatru. Dlatego też, brakuje informacji o autorze projektu.

 Źródło: link