1175463_10151908891566754_900015132_n

Kilka dni temu, serwis YouTube wstawił na swoje profile społecznościowe(Facebook, Twitter) logo, które jak niektórzy uważają zastąpi stare, niepasujące już do obranej przez YouTube stylistyki flat. Co ciekawe, „nowe logo” pojawiło się w serwisach społecznościowych, a także na ikonach aplikacji mobilnych. W samym YouTubie nic się nie zmieniło. Wciąż możemy oglądać stare logo serwisu.

Our main logo is a core part of YouTube and is not going away. We are increasingly using our play button for apps and icons.

Informacja prasowa YouTube

 

Spieszymy z wyjaśnieniem, jak wynika z powyższego cytatu logo YouTube nie zostanie zmienione. Ikona ze znakiem play, ma dopełnić teraźniejszą identyfikację wizualną serwisu. Ja dopatrywałbym się jednak czegoś większego. Uważam, że YouTube zamierza rozpocząć budowę nowej identyfikacji wizualnej serwisu, bazując na zaprezentowanej przed kilkoma dniami ikonie. W mojej opinii, jest to początek większych zmian w serwisie, o którym sam YouTube jeszcze nam nie mówi.

Ikona aplikacji mobilnej

Ikona aplikacji mobilnej

Zauważmy, że firma Google, właściciel serwisu YouTube już od kilkunastu miesięcy zmienia wygląd(w tym również logo) swoich serwisów, unifikując ich identyfikację wizualną. Styl flat, który tak upodobało sobie Google, pojawia się w każdej usłudze firmy, w tym również w zaprezentowanej ostatnio ikonie YouTube. Sądzę, że logo jak i wygląd serwisu w najbliższym czasie zostaną zmienione.

Obecne logo YouTube

Obecne logo YouTube

Źródło: The Verge, Brand New