Platige Image jest polskim studio, szanowanym i zdobywającym wiele prestiżowych nagród na całym świecie, specjalizującym się w animacji i efektach specjalnych. Jeżeli nigdy o nich nie słyszeliście, to polecam zapoznać  się z ich portfolio – Platige Image. Po 15 latach na rynku zdecydowali zmienić logo oraz odświeżyć swoją markę. Za rebranding odpowiedzialna jest wrocławskie studio Juice.

O zmianach i założeniach najlepiej opowiada samo studio PI:

Po 15 latach przyszedł czas na zmianę, dlatego dokonaliśmy całościowego rebrandingu Platige. Nowe logo i strona to filary spójnego wizerunku studia, który będzie towarzyszył nam w nadchodzących latach.
Szukaliśmy znaku spełniającego dwa założenia: będzie nawiązywał do pierwotnego logotypu, który charakteryzuje nasze studio i jednocześnie będzie wyrazistym i mocnym symbolem.
Lubimy ciężkie i silne formy dlatego inspirację czerpaliśmy z klimatu najlepszych marek
lat 60-tych i 70-tych. Tym co zapewniło im rozpoznawalność do dziś była zakodowana
w ich znaku prostota i „krawędź” – cechy wyróżniające pierwszą identyfikację studia.
Jej fundamentem były bowiem słowa Platige Image i znak matematyczny wyrażony
symbolem „Π”.
Wychodząc od charakterystycznego kształtu „Π”, który wyraża wzrost, spiralę i
nieskończoną kombinację cyfr, stworzyliśmy literę „P” wpisaną w trójkąt zachowując
nawiązanie do kształtu matematycznego znaku.
Dawno nie widziałem tak silnego rebrandingu. Juice wykonało solidną robotę łącząc dotychczasowy charakter studia z nową tożsamością. Obecne logo przedstawia literę „P” w kształcie trójkąta, nawiązującą do poprzedniego znaku – liczby π. Użyty w identyfikacji krój pisma to United Sans Semi Condensed.
Po o wiele więcej materiałów zapraszam na stronę Behance: link.
Strona studia Juice: link.