Logo roku Janusza Korczaka - nie ma dzieci są ludzie

  • Logo

    29-03-22

    Logo roku Janusza Korczaka zostało zmienione w 2012 roku z tego powodu, że jeszcze bardziej chciano upamiętnić korczakowskie idee wychowawcze. Miały stać się one popularne wśród dorosłych oraz dzieci na całym świecie. Był to czas promocji praw dziecka, stąd zmiana logo roku Janusza Korczaka. Mężczyzna był właściwym przykładem, który szanował dziecięce potrzeby i respektował je niezależnie od wieku rozmówcy.

    Komentarze internautów o nowym logo

    Wygląda jak amerykańska tablica rejestracyjna..., KOSZMAR !!! Font Comic Sans !!!!! To żart chyba !!!!!!, brak słów.., zrobione na szybko w kiblu, Zawsze uważałam, że ta czcionka jest wieśniacka...
logo rok janusza korczaka

Korczak - wybitny pedagog i pisarz

Janusz Korczak prostym słownictwem poprzez audycje radiowe docierał do rzeszy osób. Nie zaprzestał swojej działalności także w warszawskim getcie, gdzie nie zostawił swoich podopiecznych z domu dziecka. Swoim zachowaniem dowodzi, że prawdziwe bohaterstwo rodzi się niezauważenie. Był z dziećmi do końca, także w transporcie wysłanych na śmierć. Oddany miejscowej ludności zabiegał o to, by nikomu nie brakowało jedzenia ani ubrań. Starał się za wszelką cenę pokazać, że nawet kilkuletni człowiek ma swoją wolę, którą należy szanować. Wybitny pedagog, pisarz, autorytet dla przyszłych pokoleń.


Autor Admin