Jakie trendy panują w projektowaniu logo?

 • Trendy w projektowaniu logo przychodzą i odchodzą wraz z porami roku, podobnie jak Twój ulubiony sweter. Projektowanie logo to podstępna bestia, ponieważ jest to jeden z najbardziej widocznych elementów Twojej marki jako organizacji. Logo może zadecydować o tym, jak potencjalni klienci postrzegają Twoją firmę i jej markę. Istotne jest, aby wybrać logo, które doskonale reprezentuje Twoją firmę, a jednocześnie jest dostępne dla jak największej liczby osób.

  Projekt logo jest jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie widzą, gdy myślą o Tobie lub Twojej firmie. Jeśli logo jest mylące, może to prowadzić do złego wrażenia i kosztować stratę klientów. Na szczęście istnieje wiele wspaniałych zasobów do nauki o nowych trendach w projektowaniu logo, dzięki czemu można nadążyć za najnowszymi standardami branżowymi.

  Kto korzysta z projektowania logo?

  Projektowanie logo jest ważne dla każdej firmy, która chce w jakikolwiek sposób wyróżnić się na tle konkurencji. Niektóre firmy wybierają bardzo proste logo z tylko kilkoma kolorami, podczas gdy inne wybierają bardziej złożony projekt z wieloma kolorami i różnymi czcionkami. Projektowanie logo jest ważne dla każdej firmy, która chce się wyróżnić od konkurencji w jakikolwiek sposób. Nawet jeśli twój produkt lub usługa jest niesamowita, jeśli nie masz logo zaprojektowanego, aby reprezentować to, o czym jesteś, tracisz ogromną szansę.

  Etapy tworzenia logo

  Pierwszym krokiem projektowania logo jest wybranie tematu dla swojego logo. Istnieje wiele różnych opcji, więc możesz spróbować naszkicować kilka różnych pomysłów. Gdy już masz kilka pomysłów naszkicowanych, możesz przejść do następnego kroku, którym jest wybór wizualnego motywu dla logo. To może być wszystko, od koloru lub kształtu do obiektu, jak dom lub drzewo. Gdy już masz wybrany motyw, możesz zacząć dodawać podstawowe elementy do swojego logo. Za pomocą tych kroków możesz stworzyć logo, które będzie zarówno przyciągało wzrok, jak i zapadało w pamięć.

Trendy w projektowaniu logo

Kolory

Wybierając kolory dla swojego logo, ważne jest, aby wybrać odcienie, które reprezentują Twoją markę w autentyczny sposób. To może być wyzwanie, ponieważ każdy kolor ma inne znaczenie w różnych kulturach. Na szczęście istnieją świetne narzędzia, których możesz użyć, aby wybrać najlepsze kolory dla swojego logo. Kreator projektowania logo kolorowego jest jednym z takich narzędzi, które może pomóc Ci wybrać idealne kolory dla Twojego logo. Innym popularnym zasobem do wyboru kolorów logo jest Adobe Color Wheel. Adobe Color to darmowe narzędzie, które pozwala wybrać spośród tysięcy kombinacji kolorów. Możesz użyć tych narzędzi, aby wybrać kolory, które przekazują właściwy komunikat dla Twojej marki i są łatwo dostępne w różnych kulturach i językach.

Typografia w projektowaniu logo

Typografia jest jednym z najważniejszych aspektów projektowania logo; nadaje ton całej marce i tworzy rozpoznawalny wygląd. Podczas gdy istnieje mnóstwo czcionek dostępnych do użycia, niektóre są lepiej dostosowane do logo niż inne. Pierwszym krokiem wyboru czcionki do logo jest wybór kroju pisma, który jest rozpoznawalny. Można to zrobić wybierając ulubioną czcionkę, która jednoznacznie reprezentuje Ciebie, lub można iść z krojem pisma, który jest obecnie trendy w projektowaniu logo. Po wybraniu czcionki, można manipulować krojem pisma na wiele sposobów. Możesz dodać cienie, odbicia, a nawet gradienty do swojego logo za pomocą Adobe Photoshop lub podobnego programu. Po stworzeniu idealnej czcionki dla swojego logo, pamiętaj, aby używać jej konsekwentnie w całym brandingu. Pomoże to klientom szybko zidentyfikować Twoją markę.

Trendy w projektowaniu logo?

Istnieje wiele różnych trendów w projektowaniu logo i wybór odpowiedniego dla Twojej firmy może być wyzwaniem. Jednym z popularnych trendów w projektowaniu logo jest wykorzystanie przestrzeni negatywnej. Negatywna przestrzeń to technika, w której projekt logo jest w większości pustą przestrzenią z jedynie minimalistycznymi elementami, takimi jak pojedyncze słowo. Loga z negatywną przestrzenią dają do myślenia i często są projektowane z perspektywy artystycznej, a nie komercyjnej. Innym popularnym trendem w projektowaniu logo jest wykorzystanie efektów 3D, takich jak cienie i odbicia. Dodanie elementu 3D do logo to kreatywny sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji.